437 Bladz. 411 (10). Het klooster der Duinen had in Hulster ambacht uitgestrekte bezittingen (zie Zelandia ill. II, bladz. 711). Eerst had het zijn refuge in de potterstraat, later zoo we gezien hebben in de steenstraat. Bladz. 411 (11). De clinckstraat weet ik niet te vinden. Was het eene straat, die naar het dorp de Clinge liep of werd zij zoo genaamd door dien zij in het deel van Hulst lag dat den naam van Mincke had, denkelijk doordien het op eene hoogte of een heuveltje (klinge, colline) gelegen was. Bladz. 411 (12). De broodmarkt lag ook aan het westeind der potterstraat; waar is echter moeilijk meer uit te maken, even min als de juiste ligging der //zuvelmarct," waarop vóór den brand van 1468 het oude stadhuis van Hulster ambacht stond. 158687. //Ontf van Bob. de Eeijttere over de plaetse daer taude stathuys van Hulsterambacht plach te staene aen de zuvelmarct daer nu een huys op staet." Bladz. 411 (13). De Lieve, ook voorkomende onder den naam van //de moer," nog later //moervaart," was een kanaal door de monniken van Hulsterloo bij Kieldrechtgegraven van hunne in den omtrek van hun klooster gelegene moeren naar de haven der stad Hulst, ten einde hunne speete a) te kunnen vervoeren. Beoosten de oude bagijnpoort moet zij in de stad gekomen zijn; na haar een weinig zuidwaarts doorloopen te hebben, nam zij eene noordwestelijke richting en verliet de stad weder tusschen de potter- en havenpoort, maakte verder de oostelijke grens uit der volkrijke, door ongeveer 90 zoutkeeten l) Speete van spitten gespitte gedolven moei* of turf. 148990 (SR) bet. Jan Stevin tsaeftinghe van xxi scuten speten vj £xvj sch.vj gr. Bet. L. Heyma scippè van denzei ven turven van tsaeftinghe te halene ij J6 viij sch.

Archief | 1883 | | pagina 33