443 de haven zoo als de Vergheilen vliet" een westelijke tak daarvan was. 147273 (SE.) //bet, voor verlorë cost de delvene toot de nijenstrate"xv iiij gr. Bladz. 412 (15). Bagijnstraat loopt van de Nieuwstraat noordwaarts naar de poort van dien naam, uitgang' gevende tot de voorstad de witte weelwaarin het bagijnhof lag. Het bewijs voor het bestaan van dat bagijnhof geven ons wel de kerkerekeningendoor van tijd tot tijd //de meesstrijghe van den baghijnhove" te vermeldendoch wanneer gesticht en wanneer verdwenen blijft in het duister. In de Bagijnstraat vond men vroeger het huis herberghe" van de abdij van Drongenalsmede dat van die van ter Doest. Op den hoek der Bagijn- en Nieuwstraat wordt ons het huis aangewezenwaarin de eerste bisschop van Gent Cornells Janssen geboren werd. In dat huis oefende zijn vader ook Corn. Janssen genaamd, het nederig bedrijf van barbier uit. In de stadsrekening van 151415 staat //van rente in beghine strate: ontf. van wed. van Corn. Bertelt over een Jan Loop van een straetkin tussclien huern huijse en erven en tusschen den huijse en erve van wed. wijlen Nik van Goethem." In die van 151718 staat //ontf. van Gillis Daen en Cornells Janssen barbier comeïï vut Jan Loop was, van eenen straet- kine ligg tusschen heurl huusen en erven in de Beghine strate en in cheinse vut ghenomen om tsj (tsjaers) enz." viij gr. In die van 152829 komt de naam van Cornells Janssen barbier in die huizen van de Bagijnstraat niet meer voor hij heeft dus daarin slechts gewoond van 1517 tot 1528, zoodat de bisschopin 1510 geborendaarin het levenslicht niet kan gezien hebben maar er alleen zijne kinderjaren heeft doorgebracht, ten zij dat zijn vader in 1510 elders in die straat woonde, tgeen ik niet heb kunnen ontdekken.

Archief | 1883 | | pagina 39