445 Bladz. 414 (21). De n corte en langhe belcworden tlians bellingstraat of ook wel warande genoemd. Aau liet oosteind dier straat stond de assclie poort of //poert tasschealdus genoemdnaar liet liof van dien naamlater Asscheboogaard. Aan het westeinde lagachter het stadhuisde beestenmarkt1). Tot in 1488 stond buiten deze poort liet Observantenklooster door de onrustige tijden waren de broeders genoodzaakt binnen de stad te komen; zij ontvingen een stuk lands aehter de S'. Pieterskapel in den zoogenaamden Schelplioek en timmerden daarop hun klooster wat er nog van staat, is nu eene bierbrouwerij. 2) De belc ligt in liet laagste gedeelte van Hulst; daarvan zal het zijn' naam wel ontvangen hebben, belk, billc, blik, het lage (moerassige) land waarin hier en daar eene hoogte blikte of te voorschijn kwam. Bladz. 414 (22). An de plaetse" zal denkelijk het zuide lijk deel der groote markt zijn; om van de belk in de hospitaalstraat te gerakenmoet men althans dat deel der markt over. Bladz. 414 (23). Hospitaalstraat, dewijl daarin het hospi taal of nonnenklooster gevonden werd. De tijd van stichting- van dat gebouw is niet bekend; in den hervormingstijd heeft het veel geleden; na de reductie is het gedeeltelijk afgebro ken en in burgerwoningen veranderd. 145455 (SR), //bet. de meesterigglie van den ospitaele van gescote van iij gliem en c roeden" ix gr. xiij mit. De beestenmarkt was dus bij de waag, die nog ouder het stadhuis is. Zij hield op te bestaantoen men achter het stadhuisdat vroeger geheel vrij stondwoningen ging bouwen zij werd toen verplaatst in de straat naast het oude hospitaal. 2) Zie over dit klooster het Hulster blad van 28 Juni 1879.

Archief | 1883 | | pagina 41