446 1469 —70 (SR) bet. heë Jacob Gheerolf priester van de capel van de hospitale dezer stedexij gr. In dit hospitaal was een kapittel van SI Julien. Thans wordt deze straat GentscJie straat genoemd, sedert er aan haar westeind in 1468 eene poort gesticht werd, die den naam van Gentsche poort ontving. Bladz. 414 (24). Dijk is de noordwestelijke langs de oude haven strekkende, voorstad Zontdijk, aldus genoemd naar de zout- of selkeeten, die men er aan weerszijden aantrof. In den hervormingstijd begon men veel keeten af te breken tot ze eindelijk door de verlanding der haven allen moesten verdwijnen. Wanneer men de huizen en keeten in de stad plaatstegaf deze eenige tegemoetkoming voor de harde daken. In 1583 beloofde de magistraat voor ieder huis dat in de stad op eenige ledige plaats gebouwd werd viij Bladz. 415 (25). In de oudste rek", komt een hof van Slote en van Assche voor. Er zal dus hier wel van den Heer van dat laatste hof gesproken worden. Het moet in het zuid-oostelijk deel der stad gelegen hebbendoordien de zuid-oostelijk gelegen assche poort //poerte tassche" van dat hof ongetwijfeld zijn' naam heeft ontvangen. 141112 //de houtmrct beghin te Jans Doens hendende te hove te Hassche." 148788 (SR) bet. van den assche bogaert die de stede vuteghenomen heeft in ervelijcken cheinse omme ij gr. tsjrs telcken bamesse, comt voor lxxxvij (1487)" ij Welke ij de stede betalen moet in mijnderinghe zekere percelen van renten hier naer vclaert gaende jaerlix vuten voorn asschebogaertmitsgdrs een stic erve ligg buten an de singele van der vesten te weten den tempeliersxvj fi viij gr. den obytevij fi viij gr. der kerkeniij iiij gr.

Archief | 1883 | | pagina 42