452 148182 ontf. van de godspenn van der graten Hij gr. Ontf. van eene eeuwelike en ervelike weekmesse van Willem van Pottersberghexij 148384 ontf. van de Rethorike van twee hendë toortsen wegben iiij it en van eender alver tertone (teerton) ij x gr. 150001 ontf. tsondaechs 21 Juni van dat men cruse afzette en binder octave tot dat tsond weder opgbeset was dat voorz cruseiij iij fi vij gr. ix m. 150203 ontf. van Bartli. Neut op een hofstede ov de Steenebrugghe buut der beghynepoorte neflens tobyt ov tbof van d Doestxviij gr. Ontf. van Jan Andriesse ov thof van Drongliene viij gr. Ontf. van Claeijs de Scrijvë ov tbof tslote 1) ij fi Ontf. van dat ons heë in qua op den ezele xvij gr. 1512-1513 ontf. van wede. Jan Grobbe en nu den Clooster van Cambron over tgroot buis (op overdam) vj gr. 151516 ontf. van Betkin van Goethem fa Gillis op huer huus staende in de Grepelstraete iiij gr. Ontf. van wed. Jacob van Yeurhoute op liaer huus en erve de Zwaene 4) en van Jan de Wint Janz wonende ter Cap- pelle 5)xiiij gr. Dit hof tslote of ter Slote lag in de nabijheid van dat van Assche; van beiden worden de renten verantwoord in de Belc. In 1507 woonde Frans Janz ten hove ten jEedewaar dat lag weet ik echter niet, doch meenten zui den even buiteu de stad; waar het huis en hof genaamd tsickelhof gelegen heeft kan ik ook niet bepalen. 2) Het huis van het klooster van Cambron ontmoet ik ook in de Steenstraat. 3) 1558. In deze straat was vroeger (even als nu) eene brouwerij; zij verbindt de bagijnstraat met de Maelsteestraete, 4) Deze in de oudste rek. reeds voorkomende wherberghe" (nu eene bakkerij) staat recht over de deur der tegenwoordige protestantsche kerk. 5) Ten zuiden van Hulst bestaat nog een bloeijend gehucht Kapellebrug genaamd; ongetwijfeld naar de, nu in een huis veranderde kapel van St. Joris bij de brug over de voormalige vaart naar Stekene. Het is wel van deze kapel, dat er gesproken wordt in de stadsrek. van

Archief | 1883 | | pagina 48