453 153334 ontf. van Mathijs de Coc pachter van 't bail- luwschap der kkexxx fi 155859 ontf. van pacht van grondt gelegen in de heveringhen (Everingen, waterschappen) van Rietvliet en Langendamiiij vj .6 Hieronderland bij der Lucht, in Langendamin Durpersdijc, in Copwijkter Clinghebij der Maelstedeby Yserhandt en ten westen de Borch waer de nieuwe meulene placht te stane. 157677 ontf. uter liandt van Mr. Adriaen Jansen ov het testament van onsen eerweerdighen vader in Gode den bisscop van Ghent over de kercke viij vi B iij gr. Onder de uitgaven die de kerk zoo al had behooren Orgel. Voor het orgel, denkelijk wel het eerste, werd aan Jan //de sclieppë of maker" in 1341 (SR) betaald. iij 1415 bet. ov een scaepsvel ghebesight an de orghenë die op Sëte Marie Magdaleene dach (22 Juli) ötsproghë was xxxiiij gr. It Jan Symoens zone van ludene en van den orghenen te blasene (trappen) te sinxenexxxvi fi. It Her Hughe va der Goes van de orghene te Kerslia- vëdeiiij xvi fi. 1430 it meest Jan den orghel makë va eenë halve jaë, dat hy den kercke ghedient heeftviij It Christ Obrechte van iij yseren rollen op de orghelen daer de cordë in loepen vi gr. It Kolene den hanscoenmakë van eenen veile dat meest Jan dorghelmakë beschede in dorgheleniij gr. It van copei'drade en van lymeiiij gr. 1440 it meest Jan van den orghenen te vmakene iij xij fi. 156364<: „bet. \V. Calloens met consorten van ghebanghen te hebben taccord van de clocke totten horologie op St. Jooris Capelle ome aid taccorder en baijaer- deren ov iiij daghen"xxiiij sch. Mr. Adriaen Janssen, ook barbier, later chirurgijn is de oudste broeder van den eersten Geutschen bisschop.

Archief | 1883 | | pagina 49