456 Begijnhof. 1440 bet. cle meestrigighe van dë beghiinliove ov hueren dienst van wasghene (wasschen) van ienen jaere ij It de meestrigglie van de beghiinbove van den pellem- cleedë te scepene (scheppenvervaardigen) metten roeden cruse en van dë kinde linnekeele te scepene en van der sijden gordinen en van witten gordinen te nayene ov al viij fi It van den gbemeenen orlemente te naevene iiij C It van den ander sneden (siëden orlemente en van den gbelewen (gelen) orlemente te naeyeneviij Q It van den zwarten orlementen te naeyene .ij 13- It van de iij nieuwen cappen te brocnadene ij fi. 1441 bet de meestrigighe van dë beghiinbove van de vij nieu kelcsacken te makenemids dat zy tlywaet leverde xviij fi viij gr. It van de twee onden cappen te vermakene xij B 1456 bet de meesterigghe van den beghinliove van iij halvë en iij almitten te makenexv gr. 1528 (SR) Ad11 Eaillant pbrë ov de capelrie van S' Agne- ten voortyts ghefondeert in 't oude beghijnhof. Verschillende uitgaven 1415 bet te Lootins dat de luders drökë op S'. Marie Mag- dalenedach doe zy luuddë jeghë töghe wederte1) 1 stoep Am- borghuus biersxvj gr. It Jan Neetëzone ov dat hy tghecrochte liute slouch in sëte Willeboorts clioorij bet. den livemakere (linemakere voor iij tÈ reeps ome mede te bayaerdene s)iiij 13 1455 bet. van een waghene daer më mede pleecht te voeren onsen Heë op den Heseleiij fi viij gr. J) Het luiden tot het verdrijven van het onweervind ik nog in de rek. verantwoord tot 1571. 2) Met dit beyaerden zal men luiden bedoelen. Slechts in de (SR) van 1483 vind ik van een beyaard of klokkenspel gewag gemaakt, 1 Mei bet. Jan den bayaerdere van Aelst in hooffschedenome dat hij Cornelis Praet bayaerder van dese stede gheinduseert en onderwijst heeftvan dien een couslake en xx gr.

Archief | 1883 | | pagina 52