460 1517 bet. den meester van Santberghe i) van rente op de kerckvij gr. 1522 bet. den lniders in de paescliweke van de pardoene te ludeneiiij gr. It dë meesteriggbe int gasthuysiij j) ij gr. 1528 bet. Michiel Jacobsz voor tmaken van een ganck op den torre te gane voor arbeid en bard (hout) iij jR It voor wagescot (planken) ghesaegt en twee andë vierscate [vierkante] houters vwrocbt bovê in tbeelfroot van den torrexj 1534 (SR) Magistraat stelt een glas boven in de voorge vel der kerckxxx 1558 bet. P. Berkman dat bij de deure van de capelle van S'. Sebastiaen herstelde mitsgrs de veijnster boven den choer daer men de duive liet vliegben 2)v fi ij gr. It H. v. de Pere voor tvervolghen der kerckdiefven iiij fi 20 Aug. bet. Daneel Schellinck gesonden tot Liere ome de kerckdievenv fi It P. Lammens gbeeselare van zijn pëcioen voor tbouden der bonden uit de kerckex 1571 bet. voor tbinden van een' nieuwen bouck die mijnbeë den bisschop van Gent Cornells Janssengéboren thulstghe- gbeven beeft der kerckeij C 1576 bet. beer Jac. Bertelmeeussen pbrë ov het beset van onsen eerweerdighen vader in Gbode Cornelius Jansen bisscop van Ghent, tot lavenesse van sijn vader en moeder ziele een messe van requiem tsjaersiiij 1] It ov het bezet ov een jaar laven (lavenis) bij mr. Mathijs Martens pbrë en deken van Hulstxxxij jR It den luders van vj vrijdaghen in de Vasten te love ludene volghende het bezet van mr. Cornelis van Cuelen pbrë en pastoor deser kerckeij fi Zandberglater een fortnu eene hofstede. 2) Denkelijk op den gedenkdag van Jezus doop in den Jordaan.

Archief | 1883 | | pagina 56