463 maar waarvan meergemelde Jacob van Lansberghe zegt waer- toe de lereytzelen werden gezien n. 1. van het verwelven Wanneer ik in die rek. verder lees dat er iiijc gheleys (bos sen glui)1 last ronsteens en outs slotstee (oude slot- of sluit- steenen) orduinen ende sceyboghin werden gebruiktdan denk ik steeds onwillekeurig dat er gesproken wordt van het ver welven en niet van het maken der voorkerk. Een zeer geacht deskundige in het vak van oude bouwkunst, heeft mij ech ter verzekerd, dat in de voorkerk nooit een gewelf gelegd is geworden. 1482 bet. Matheus Kelderma in minderinghe van zyne leve- ringhe angaende den poortaleiij x fi It mr. Herman meest wercman (bouwmeester) van der kerc- ken over zyn pencioenij 1484 bet. Corn. Tuc als meest van den wercke in de weke vóór assensioensdacliv fi vi gr. It mr. Matheus Kelderman van werck dat liy nam te le- verne aeng. den poortale tusschen den vij en viij voet an elclce zyde den voet xxx fi viij gr., daerop bet. ij gr. It bet. Daneel van Ghistelen en Corn. Vroomhuus in min- dernesse van zyn steenen van and'half last van scipvrachte xvj 1486 bet. mr. Herman dat hy tot hier ghecomë was ome te bestedene twarc van den portaleiij (3 gr. It bet. Adn in de Bijle van de waercke by hë gliedaen and Dochsael. It Ad Joes te Moerhuse iiijc gheloeys xxx gr. It denzelve van vute den scepe te doene boglieragenfete formerete en lijsten. 1487 bet. mr. Harman mr. van de warcke van ij daghe reparatie en chieraat derzelver kercke tmaeclcen van een nieuwe voute (gewelf)" Jammer dat er niet bijstaat of dat over de gehcele kerk of alleen over liet koor nu katholieke kerk moest gemaakt worden. Zie het Hulsterblad van 9 Augustus 1879.

Archief | 1883 | | pagina 59