468 en andre noodelicke reparatien derzelve te pnterenbet. bij Cornelis van Damme ontfangher van kercke. icl 158586. Bet. alzoo noodigk was ten dienste Godts ghe- maect te werden eenen cliijerelicken (sierlijken) hoogh autaer metsgr een heyliglie sacrementshuys in de kercke des stede, gbemerckt de tafele van zeiven autaer als nu maer glieleent en es en bij die van Pauwelspolder glieimpeleert wertzoo es bij seep en kerckmrs besteet aen Abel en Francois Vloo steenhauders te Ghendtte maeken een schoonen hoogfien autaer inliaudende een beylich sacrementsbuijs meest al van ma/rbre en albastrealles voor de sine van neghentien hondert Car. gul den en al volgens de conditiën en voorwaerden daeraf ghestelt. 1°. payment zal bet. worden door scëpen 2°. door Hulster ambacbt en 3°. hoopt men dat binnen middele tijden comen zal van aelmoesenen en incommen der kercke hier dus 1° paymentie gr. Bet. Maerten Haesbaert over den coop van tcruyse staende op toren der kercken des stedeij Bet. den Heyligegeestmeesters tot assistentie van liaerl nieu siegewerk (gestoeltezitplaats) ghemaect in de kercke iij In de kerk bad bet S'. Cornelis en S'. Eewoutsgilde een zeer schoon autaerverchiert en gestoffeert met beelden tafelornamentestallichte van wasse en alle andere toebe- hoorten Zoo ook het gilde van Sb Michiel en S'. Nicolaesver chiert met een' ryckelycken aultaer. Op beide deze altaren werd iederen dag eene mis gedaan, alsook op die der gilden van Sl Crispyn en Ste Agneeten. Er was een kapel van S' Anne, waar in 1522 een ghe- laesveinstere werd in gemaakt; even als voor S' Franchois. Dit gilde kreeg 18 Maart 1572 nieuwe statuten doordien die van 1482 verloren gegaan en in onbruik gekomen zijn.

Archief | 1883 | | pagina 64