meester, alhier ontboden, om zich aan de Heeren te presen teeren //in den dienst en regemente van de groote schoole." In 1177 werd aan broeder And bies Augustijn, 2 6 gr. betaald voor //tgradael ofte den sancbouck" in de groote school te verbinden. In 1489 kregen de Bogerden 11 13 voor een //gradael in 't scole," voor het schrijven, perka ment en binden. In 1483 werd van Gillis den brouwer de brouwerij in het vogelstraatje gekocht, om aldaar school te houden, voor 40. In 1486 verkocht de stad //het huis, staande in *t volgelstraatje," genaamd de brouwerij voor 100 10. X. HANDEL, NIJVERHEID. SCHOTSCHE STAPEL. In 1469 werd aan Heer Alexandee Napabe ridder 20 betaald, voor arbeid en dienst, die hij gedaan had voor de stad, in den stapel van de schotten hier te brengen. Du Pon plaatst deze aanteekening op 1479 en heeft Napabe ridder van de voetboog gemaakt. In de rekening staat, dat er betaald werd aan A. N. ridder //van den arbeijt" en dit heeft zeker aanleiding gegeven, dat Du Pon eene nieuwe ridderorde heeft ingestelddoch waaraan het niet zeer dui delijke schrift der rekening ook wel het zijne zal hebben bijgedragen. De zaak schijnt toen niet het gewenschte gevolg gehad te hebben. Zie Inventaris nos 444 en 445. De kooplieden van de Schotsche natie, die in 1477 met hunne goederen en koopmanschappen gekomen warenkregen wijn van de stad. In de rekening van 1479 wordt in ontvang gebracht voor het wegen der Schotsche wolin dat en het vorige jaar. De kooplieden van //Nyeucasteel" kregen op hun konings feest van dertiendag 1482 zes poortkannen rijnwijn.

Archief | 1888 | | pagina 102