6 //6 Bnde aengaende de Oculistenende de Steen- ofte Ophtal- //miquen ende Gescheurtheytsnijders die de landen plegen om //te loopenen is niet toegelaten in dese stadt haer consten nog eenige andere partye van medecyne en Chirurgie te //exerceren, tensy dat sij goede prouven en getuygenisse ge- ven van hunne wercken aen de gezwoorne medecynsende daerenboven specialyken geauthoriseert zynby Baillou, Bur- gemeesters en Schepenen consent gekregen hebbendeom hunne const aen eenige persoonen te gebruyckenalles op poene van honderd carolus guldensen by gebreke van de boete op arbitrale correctie. 7. Mitsdien datter in de Apotheken veele onnutteconfuse en onbequame compositien sijn en der wel sommige van noo- den warendie de Apothekers niet en hebbenom veele siecktens wel te coureren, soo sullen de ervaarendste medecyns, die hun best in de compositien van de medecamenten ver- staanovereencoomenom te kiesen en redresseren de beste en meest van noode compositienlaten uitgaan een maniere van een nieuw Dispensatorium gevoucgt na de gelegent- heyt deser landen op de manier van de Pharmacopoea Bon- deletii van Montpelliersvant Dispensatorium Plorentinum AugustanumGoloniense en meer andere gepoliceerde en vermaerde stedenopdat alle de Apothekers deser stat op een voete de compositien mogen maeckenen terwijl men den Dispensatorium dresséren soudesullen hun de Apo- //thekers reguleren na seckere compositien, die de voor- schreven medecyns sullen oversien uit Nicolao Praeposito Mesué en Cordo. 8. Item dat geen Apothecars en sullen voortaen winckel op- stellen, sij en sullen eerst, by dengeene die daartoe geor- donneerdsullen wesen geexamineert en geadmitteertop

Archief | 1888 | | pagina 10