109 Abt te Westbove gezonden, om eene akte te laten teek enen dat voortaan iedere watering liaar //properen" last dragen zou. In 1481 werd //de dijk, beginnende van de Zuiddampoort tot Ylissingennagezien. In dat jaar ging er iemand met den dijkgraaf der Oost watering rond, om overal de duinpoting optenemen. In 1497 badden de staten van den lande van Walcheren overwogen de groote kosten, die er jaarlijks vielen, omdat al de werken in de wateringen aanbesteed werden //op dagen," zoowel voor aankoop van materialen, als het werkloon. Men zou daarom voortaan de kosten niet meer //omleggen bij ma- niere van estimatie," maar voor dit jaar zou de stad M. //verleggen en verschieten in alle wateringen van penningen die men gereed betalen zou," een derde part en de andere staten van den lande de andere twee derde parten M. be taalde daarvoor 146 7. In 1499 werd een ontvangboek gemaakt van de //haijman- landen." Zie ook bij Arnemuiden en Westkappel. XVII. ARNEMUIDEN. De toestand van de dijken bij deze plaats bleef steeds zorg wekkend en van jaar tot jaar komen er vrij belangrijke sommen in de rekeningen voor wegens kosten van herstel en tot voorkoming van schade. In de week, daar Sint Maartensdag (11 November) in komt, van het jaar 1451 werd gewerkt aan den Arnedijk, die gebroken was //bij de Regulieren en aan deze zijde van de galg." Den 7 Mei van het volgende jaar had een dijkval plaats te Mortiere. Den 3 Maart 1453 gingen er van stadswege naar Arne muiden, om te raadplegen over het maken van eene nolle aan de zuidzijde.

Archief | 1888 | | pagina 113