118 Grijpskerke. In 1476 werd iemand naar de wet aldaar gezonden, om aan de hevenaars in de honderd gemeten te zeg gen dat zij spreken zouden met liendie den dijk moesten maken Kampen. Voor de minderbroeders van //Campen" die ver brand (er staat //verbaert") waren, werd 13 .6 6 gr. gegeven, 1474. Zie Iventaris no. 438. Leliendale. De zusters van L. (misschien bij Burgh in Schouwen) kregen in 1486 vier schellingen om haar klooster op te bouwen, dat door den bliksem bijna geheel verdorven was. [Zei. Illustr. II 206.) LonneJce. Ten verzoeke van O. G. H. werd in 1472 aan het klooster van //Lonnekedat verbrand was2 3 gr. gegeven. Nieuwerkerke. Zie Arnemuiden. Noordbeveland. De calliote werd in 1475 ontvangen te Kortgene, //te noorden,'1 te Cats, //ter loo" en te Vliete. In 1477 gingen afgevaardigden naar Wissenkerkeom de rekening aan te hooren van de dijkage en steenen te werpen, van het tweede derde-deel van Noordbeveland. In 1493 ging iemand van stadswege met den proost van het klooster naar Noordbeveland //om aldaar te helpen ordi- neeren bij mijnheer van Cortgene een rijzen hoofdtot profijt van denzelven lande" en te helpen overzien en aan te hooren de rekening van den braspenning per gemet, te voren gelegd voor de onkosten van het land. Omer [Sint). Aan de //Minderbroeders van de observantie" werd ten verzoeke van O. G. H. 10 Q gegeven tot herstel van het klooster, dat in den oorlog gedestrueerd was. 1482. Maartensdijk [SintEen arm man kreeg I fi 6 gr. tot hulp om in het godshuis van den graaf van Oostervant te kunnen komen, 1460. Pieters [Sint.) In de rekening van 1492 vindt men eene betaling voor 20 'X' touw //als më dë baillon pijnde va tsinte pieters."

Archief | 1888 | | pagina 122