132 van dezen lande toegebracht hadden aan de inwoners van Kolberg en de Stolpe (niet ver van Dantzig). Den 19 Januari 1453 waren er naar Zuidbeveland ge zonden //om aan den zeekant van de Honte te vernemen of die van Gent uit waren in't land van Waes." In hetzelfde jaar werd betaald voor brieven //te dietschene uten Walschen" van den paais van Gent. Zie Wagen aar Fad. hist. IV41 en Inventaris no. 272. In 1454 werd aan Lambrecht Pauwelsz. van Edam 28 fi betaald voor het aandeel der stad in de kosten van //zekere reizen, die hij gedaan heeft van des gemeenen lands wege, daar hij verworven heeft zekere brieven van bestande tusschen de landen van Holland, Zeeland en Friesland en het land van Ditsmaers(Ditmarsohen in Denemarken). In 1455 werd aan //joncheer Wlrijck va sekere scadê, die hij gehad heeft va onser stede va Middelb end ondsatë ons ghenadigh heerê weghe va Hollant en Zeeland," 46 betaald voor het aandeel, zoo van Middelburg als van de steden //die onder haar gezeten zijn, te weten bewesten Schelde van Zeeland Zie Inventaris no. 292. De kanselier van den G. H. van Bourgondië kreeg in 1456 £100 voor hulp //inde xvi poyntë en int watrecht (waterrecht) te houdene" en aan anderen werd te dier zake nog 140 betaald. Den 15 Juli van dat jaar waren B. S. E. vergaderd om te spreken over de 3j gr. per gemet, die den Graaf toege staan waren voor heervaartgeld. Er werd in hetzelfde jaar 50 betaald //vande lelieplacke die m vanden inwonëde poten (poorteren) lande vander heervaart geld gegoüen onsen genad heë va Burgh (Bourgondië) tott oirloge van Utrecht Zie Iventaris no 302. //Vand cöpositiën gemaect mit minë genadige heë end stede nair inhout van sekere brievebesegeit mitten groten segel van minë genadigë heë, inhouwende vele poynten van moderaucie." Inventaris no. 303) werd in 1456 1000 6 8 betaald.

Archief | 1888 | | pagina 136