134 muiden gehaald. Zij maakten verscheiden tochtjes in Wal cheren als naar YeereArnemuidenRammekensden Polder Souburg, Popkinsburg en Westhove. In de rekening van 1467 komt een kapittel voor, getiteld //Kosten van de bootentoen mijnheer van Charolois hier was," en in die van 1469 een, dat tot opschrift heeft //Oosten gedaen en ghiften doe onse genad heë hier binnë Middelb qü (kwam) ende gebult wairt uptë eersten dach in augusto xiiijelxix" dat deze posten bevat: //Item eerst gesceijnct onsen genad heë van Buren (Bourgondië) tot zijn blijder incomste drie amë en een screve dordtsche rijnsch wijns, de ame om xi scell pter (praeter) een oirt, gecocht in den thumelare, facit 5 lib 11 4 gr. den selvë heë gesceijnct vier pipen gaschoyngë tot 1 16 elke pipe, gecocht jegens Arint De Gore f' 7 lib 4 5 gr. It bet Artnt Die Gore noch van een pipe gasscoyngë ge- sceynct minë hee den cancellier ten prise van 9 cron facit 36 .6 gr. It gesceynct minë heë van Gruutiiuuse een pipe gas scoyngë gecocht jegens eenë coopma 36 R gr. It gesceynct een maeltijt allen den secretarisë, die up die tijt waren mit onsë genad heë alhier te Middelb, dair die burchinrs meester Piet Yand Boede en Adr. Jacsz mede bij waren dewelcke coste int geheele 24 10 gr. Item bet Wassenare messagier mijns genad heën met zijn gesellentzamen 4 fi 6 gr. Item bet twee deurwairders mijs genad heën te wetë Marco van Mont en Daniël 7 fi gr. It bet twee toomloops Con en sijn geselle 3 fi 6 gr. It bet Yiesrue mit sinë geselle igant van wapenë 8 gr. It bet 12 wagenë die minë voirn genad heë en zijn volc voirden van Middelb tot Zobburch en wed ome hairwairt en gegevë den wagenairs mids dat zij des nachts vuyt blevë 10 3 gr. It bet 14 wagenë die den selvë minë heere ende zijn luyden voirden ter Vere elcx tot 8 gr. f4 9 fi 4 gr.

Archief | 1888 | | pagina 138