137 Op last van den kanselier, werd in 1472 100 betaald //tot die toereedinghe van den vreetscepê, die toegereet waen int jair 70." Deze gelden werden ontvangen door Gillis Jansz. uit den Briel, Lieven Pietersz. van Zierikzee en Willem Hallincx, Burgemeester te Yeere. Het deelnemen aan de oorlogen van Karel Den Stoute braclit, evenals elders ook hier zware lasten op de inwoners (Wagenaar IY120). Zoo werd in 1472 eene som van 2869 10 ontvangen wegens verkoop van lijfrenten, ge deeltelijk op een lijf //den penning om acht" en op twee lijven, om 10, aan personen buiten de stad en om 7 en 10 aan personen er binnen. Zie Inventaris no. 428. Ook hier werden nieuwe belastingen gelegd en dientengevolge in gezegd jaar ontvangen, wegens de 4 gr. per vat bier, dat binnen Middelburg opgeslagen was //en intgat an die zuijtzijde en an die noirtzide" (aan het einde der havente Arnemuiden) 45 13 10 6, alsmede //van den wasdom van den tole van Jersickeroert en vande wachte die dair toe behoerë" 76 5 4. Reinier Willemsz., als burgemeester, Hendrik Jacobsz als schepen en mr. Pieter Yan der Boede benevens Hendrik Jansz. van Wissenkerke, als poorters, togen in 1472 twee malen naar den Haag //om te tracteeren met de commissarissen van de begeerte van twee duizend pond gr. die zij begeerden te verkoopen van M. G. H. wege, op M. G. H. domeinen den penning xvj." Aan M. G. H. werd in gezegd jaar 200 betaald, om dat hij //heeft vcoclit zijne open brieve die stede (aan de stad) va hondert vier en twintig pond grö tsjs ('s jaars) arflijke rente den peüinck xvi te lossene." //Bij overdragen van de gemeene wet en ook met de poorterijleende de stad in 1472 100 aan mijnheer Yan Gruijthuijse stadhouder van Plolland //tot zijne bede, bij verzoek van heer Jan van 's Gravensande, abt van Middelburg, waarvan hij gegeven heeft zijne obligatie, te

Archief | 1888 | | pagina 141