139 generale dagvaart van HollandZeeland en Frieslandin den Haag, aangaande de begeerte van O. G. H om 4000 vech tende mannen te water te hebben. Middelburg moest in dat jaar 237 9 betalen voor zijn aandeel in de kosten van de schepen van oorlog. In 1475 kwamen bier ambassadeurs van Engeland »om de schepen te arresteerenom des konings volk over te voeren te Calais, om voorts in Frankrijk te trekken." Te Brussel werd eene generale dagvaart gehouden van de steden van Brabant, Vlaanderen, Holland en Zeeland //aan gaande den cours van de steenen te Vilvoorden." (1475.) Aan M. G. II. werden 1600 rijnguldens geleend van 40 gr., onder belofte van teruggaaf binnen 2 jaren. Hierop beeft denkelijk betrekking het stuk Inventaris no. 426 In 1476 werden pogingen aangewend om het verdrag met de zes Wendsche steden te verlengen. MARIA VAN BOURGONDIE. MAXIMILIAAN VAN OOSTENRIJK. In 1478 werd aan de schutters en bierwerkers te Arne- muiden bevolen om zich gereed te houden om in de Trigo te gaanten einde O. G. H. te gemoet te varen en aan O. G. H. werd bericht gezonden, dat de zeegaten wel be wapend waren en hij zonder vrees komen kon. Aan twee personen te Dordrecht verzocht men te laten weten //wes gedaen zoude wairden (worden) in Holland aengan de hul- dinge van O. G. II" In het kapittel //kosten, gedaan in de blijde inkomst en huldiging met de covoyaige (geleide) van O. G. II. Maximiliaan Van Oostenrijk, Van Boukgondie enz." leest men: //Alzoo in de maand van Maart 77 (78) laatstleden op de begeerte en 't schrijven van onzen voorz. genadigen Heer en zijn grooten raad, toen ter tijd wezende binnen de stad Gent, en bij dispositie en goeddunken van B. S. R.zekere schepen, als de Trigo, beide baardsen, de Archief Vle. dl., lsle st. 11

Archief | 1888 | | pagina 143