140 boot van de Marquyne, met andere drie beuden toebereiden gefourneerd waren om onzen voorz. G H. met zijnen hoogen raad en edelen sierlijk en met alle reverentie en eere in te halen van Bouchaute tot recommandatie en lof der stad Mid delburg, om alhier gehuld te worden, met de 40 en 30 schutters van Sint Joris- en Sint Sebastiaans-gilde en meer andere poorterendaartoe geordonneerd wezendeworden hier 53 3 2 12 verantwoord voor het voorzien der schepen van standaarden, pinjoenen, winpels, roode lakens //scilderie met reygershuur van schippersvictaillebrood bier, haring, visch, vijgen. Maximiliaan kreeg tot zijne blijde inkomst twee vaten rijnwijn van 7 Dordsche amen en 9 schreven a 12 rijn guldens per aam en twee zalmen a 22 fi. De heer "Van Ravenstein kreeg toen een vat rijnwijn van twee Dordsche amen en zijne vrouw ook een vat van dien wijn van twee Dordsche amen en een schreve, de bisschop van Metz twee Dordsche amen en drie schreven, mijnheer de president Jan De la Boverije, Heer van Wijere en mr. Klaas De Rute raad van O. G. H. samen een aam rijnwijn. De trompers van O. G kregen 12 .6de, pentier en de zilver bewaarder samen 8 13 6 gr., de heraut 8 13 6 gr., de bode 5 li 6 gr,, de portier 2 13 8 gr., de arc/iiers 5 13 4 gr., de deurwaarder van de kamer 8 (3 6 gr., Hubert en Antonie kamerlingen van mevrouw Yan Ravenstein, 2 13 4 gr. omdat zij op het stadhuis zekere tapisserie en kussens brachten //daer men O G. H. op huldigen en ontvangen zou." Die van Dordt, die hier met hunne schutters gekomen waren, om O. G. H. af te halen, kregen een zester rijnwijn. Maximiliaan werd van hier naar Goes uitgeleide gedaan waarop £5:2:4 onkosten vielen. Er werd iemand naar Ongersdyk gezonden, om te infor- meeren wie de persoon was, die de stad Middelburg bij de terugkomst uit Goes //die lachter dede ende blaemte thoonnëde zijn arsgat de wet en poirterie."

Archief | 1888 | | pagina 144