144 temin werd in het volgende jaarvolgens octrooi van 8 April 100 lijfrenten verkocht en daarvoor 818 ontvangen. Zie ook Inventaris no 480. In de rekening van 1478 wordt 67 14 in ontvang gebracht van Bartelt Gornelisz. en Frederik Jansz als borgen voor Adriaan Goversz //over trentsoen van den viere fransoysen prisoniers wesende van de Marqyne, die alhier ingebracht -werden." Deze personen waren verkocht aan ge noemden Adriaan Goversz. te Sluis //om beters wille tot nutscap en oirbair der voirs stadt en allen andën dient aen- gaen mochte bij B. S. R mitte capiteijnscipper qrtmrs (kwartiermeesters) en andën vander Marquijne voirn ten ver- soucke en begeerte vand selvë Adriaen Goversz om dies wille, dat hij eenë broeder liggen liadde bij Yrankerike in prisoen, die van gelijke gestelt was up een rantsoen te gelden om te bat (beter) den selven bij deze voirn prisoniers te lossen en te crigë vuyte voirs prisoene, te weten voir de some van tnegentich pont gró vlems." De steden Haarlem, Leiden, Delft, Amsterdam, Middel burg en Yeere hadden voor gezamenlijke rekening, in 1478 in het diep voor Arnemuiden eene kraak (zeker schip) liggende. Middelburg betaalde met Yeere i der kosten. In de rekening van 1479 vindt men, dat de stad haar schip de Marquine //om beter gedaan dan gelaten" verkocht voor 182 3 6 en vreemd genoeg vindt men in die van 1482 dat de Marquine verkocht werd voor 166, zoodat de stad achtereenvolgens twee schepen van dien naam moet gehad hebben. Zie Inventaris no. 494. Yolgens ordonnantie van de gemeene steden van Holland, Zeeland en Frieslandwerden door B. S. R //met de poorteren daarover geroepen," twee schepen gehuurd, om met de noodige manschappen de stad Middelburg te dienen ter zee //in deze tegenwoordigs teelt van den haring" (1479) tot beschutting van de gemeene buizen en huriugmannen en ook tot onderhoud van het eiland Walcheren //om het te pre-

Archief | 1888 | | pagina 148