10 *20. //Nog en sal den Apotheker geen quid pro quo gebruicken tensy met avis van den medeeyndie de voorschreeven Recepten geordonneert zal hebbenop de boete van vyf en //twintig guldens. *21. Item dat de Apothekers geenderhande compositien de Pharmacie aengaende vercoopen ofte gebruycken en sullen dan die hier ter stede gedispenseert en gevisiteert syn op de poene als vooren. *2 2. Item dat hier voortaen geen GruydeniersDrogisten en Kraamers ofte anderehun d'Apothecarye niet volcomentlyck verstaende, eenige medecynenLaxativen ofte Yomitiven ofte eenige andere compositien de Pharmacie aengaende //moogen maecken of vercoopen en verdere waeren van wat crachte die synnoch deselve ingeven ofte doen ingeven op de verbeurte van vyftig guldens. *23. Item dat van nu voortaen geen Avanturiersquacksal- *vers, landloopers ofte stuytvossen, die gewoonlyk syn met //wormcruyt voor te staen, die sullen binnen deser stede ofte //hare vrijheyt geenerhande medecynen, simpele nog gemengde, voor wormen of andere siecktensmoogen vercoopen ofte //distribuéren, ten waare syn sedoariezaatt, ongebroocken ende geheelof Theriaakeleerst gevisiteert en weerdicg bekendt en de olyen ofte salven omme van buyten te besigen op see- //richheyt, des sullen deselvige olyen en salven, alvorens by //de geswooren medecyns syn gevisiteert en geapprobeert op poene van twee ponden grooten vlaamsde eerste reysde tweede reyse dobbel en de derde reyse op arbitrale correctie. *24. //Item dat geen Theriakel vercoopers slechten Tlieriakel en

Archief | 1888 | | pagina 14