146 besloten brief, roerende van den paais, die gesloten en ge maakt was t1 Atrechtbinnen der stedetussclien den Koning van krank rijk, zijne landen en onderzaten en tussclien O. G. H. zijne kinderenonderzaten en landen." Toen daarvan ter puie afkondiging werd gedaan, werden er vuren gebrand op den dam en op de markt en een geheelen dag de klokken van Westmonster geluid, [nventaris 110. 541. In 1483 werden 20 lijfrenten verkocht, tegen den pen ning 9 //om daarmede te helpen betalen de anticipatie van de 300, die M. G. H. toegezegd zijn te leenen op "t schot van der poorteren erve, dat verschijnen zal Sint Jansdag decollatie 84 naastkomende." In hetzelfde jaar gingen een burgemeester en een schepen naar M. G. H. in het garnizoen voor Utrecht om brieven van advertissement te verkrijgen aan den Koning van Enge land //op de meening van de Engelschendie groote schade den ingelanden van Walcheren en anderen gedaan hadden." Den 15 Juli 1483 werden er twee groote vuren gemaakt, een op den dam en een op de markt, wegens het bericht van den vrede van Utrecht. Zie Wagenaar IY226. v. v. In Augustus 1484 wilde M. G. H. een kapitein //met zekere kwantiteit van volks van oorloge jegens zijne kwaad willigen" binnen de stad leggen. Te Middelburg was men daarop niet gesteld en om het te voorkomen riep men de hulp in van den kanselier, Philips Yan Kleef, den proost van Maastricht, Guy De Baenst en Hendrik De Zwaaf, die ter belooning wijn kregen. In 1485 ging er iemand naar O. G. II. in zijn heir om trent Dendermondeom hem bericht te doen van de groote overdaaddie de Ylamingen te Ylissingen en in het land van Walcheren gedaan hadden en om hulp te vragen. Toen Sluis ingenomen was (1485) werd er brood en bier naar toe gezonden. Aan Hubert Yan Spithoven werd (1485) 10 betaald, omdat hij eerst de tijding op het stadhuis bracht, aangaande

Archief | 1888 | | pagina 150