151 de oude commissie was op liet stadhuis van de ratten ge geten." In het begin van het jaar 1492 kocht de stad van den facteur van den koning van Portugal eene groote hoeveelheid Spaansch koorn, om de gemeente dezer stad mede te spij zigen dewijl het koorn hier te lande toen zeer duur werd. In het volgende jaar werd van dit koorn verkocht tegen 16 gulden van 3 j] 4 gr. het hoed. Omtrent den opslag van de Ylamingen te Westkappel is hiervoren bij Westkappel het een en ander aangeteekend. Aanzienlijk zijn de sommen, die in dit jaar opgebracht moesten worden tijdens het beleg van Sluis. Men vindt dien aangaande het volgende in de rekening. Er werd iemand naar Hulst gezonden//aangaande 't stuk van den twintigsten penningdie M. G. H. begeert te hebben van der kooplieden goed." De stads pensionaris ging naar den hertog van Saxen te Hulst, met de gedeputeerden van Zeeland, om antwoord te geven, aangaande de som van f 10000, die hij iedere maand van het land van Zeeland geëischt had, zoolang het beleg van Sluis zou duren Bovendien had hij van de stad Mid delburg nog 12000 Andriesguldens van 4 fi geëischt, welke men echter tot de helft verminderd kreeg, door bemiddeling van den //deken van Mijsë en den //doctoor mittë baerde," die daarvoor 33 6 8 van de stad kregen. De helft van de som was bestemd voor den //oirloghe vad Sluys" en de andere //totte wapenighe." Aan den ontvanger, Jan De Loo gezegd Leoaingneuu, werd dit geld betaald, de eene helft binnen 10 dagen na de toezegging en de andere 10 dagen later. Zie ook Inventaris no. 649. Tot vinding der som werd door verschillende poorters aan de stad 1280 2 9 ge leend en om het geleende terug te kunnen betalenwerden //bij gemeen accoord van wet, raad en de gemeene poorterij //geordonneerd nieuwe partikelen," (accijnsen). Aan genoemden ontvanger De Loo werd ook 100 betaald

Archief | 1888 | | pagina 155