155 monde van den baljuw van Middelburg zijnen eed zweeren dien hij der stad gedaan heeft in maniere hierna volgende: Dat zweert Gij gerechtig landsheer in Zeeland te wezen, der heilige kerke recht en der stede van M. recht te houden te steunen en te sterken; weduwen en weezen te beschermen voor onrecht, alle handvesten, keuren en privileges, rechten en goede costumendie uwe edele voorvaarderenkoningen en koninginnenhertogen hertoginnengraven en gravinnen en bezitters 's lands van Zeeland der stede van M. ffegund, o o gegeven en geconfirmeerd hebben, daarvan zij in tijden van wijlen hertog Philips en Karel onze voorvaderen zaliger gedachtenis gebruikt hebben en anderszins niet, dezelve te houden, te steunen en te sterken en te confirmeeren en be zegelde brieven daarvan te gevenonder uw zegel. Dat zult Gij niet laten om geenerhande zaken. Alzoo moet U God helpen en alle Heiligen En als nu voorn. G. PI. der stede eed gedaan had en ge huld was, zoo werden hem terstond gepresenteerd en geschonken van de voorn, stede wege, tot zijne blijde inkomst, twee schoone verguld-zilveren stoopkannen, wegende onder haar beiden 21 mark 7 onsen (1 mark 245 wichtjes)die ge kost hadden met het fatsoen 13 kronen elke mark, tot 4 gr. gerekend elke kroondaervan de som in 't geheel beliep 56 17.: 9. Deze kannen waren reeds in 1495 aangekocht bij Antonis Mulet te Brugge. Aanmerkelijk waren de geschenken die destijds van stads wege gegeven werden. Men vindt dezemet de verdere on kostenin het kapittel //Betaald en gegeven tot heuscbheid den officieren ter blijde inkomste van M G. H." Heer Olivier Yan der Matte, kapitein van de ar elderskreeg 20 13, de gemeene ar elders 30 .(3, de pages 13 13 6 gr de pages van den graaf van den markies van Baden en nog twee anderen 3 13, Livijn Cosijn voor de drie ridderboden 10 13, de bode van vrouw Margriet 3 13 4 gr,, de portiers van M. G. H. Archief Vle. dl., lste st. 12

Archief | 1888 | | pagina 159