11 //sullen moogen maecken om binnen deze stadt gebruyckt te wordendan na de Descriptie genaamd Diatessaron en die niet moogen mengen met Portugalsche siroopen op de ver- beurte van dezelve composities en poene van ses guldens 't eiken reise. (NB. Dit artikel is in originali geschrapt). //25. Item dat geen ApothecarsBarbiers ofte Chirurgyns sig en sullen onderwinden 't ordieneren ofte te geven eenige mede- cynen Pillen Recepten ofte andere nog genezen eenige //sieckten van binnen ofte andersints, dan alleen liunne ATee- ring of hantwerck agtervolgende van te curéren wonden sweeringen van buyten hun openbaarendeschorsheden en diergelijcke, daertoe hun worden Drancken toegelaaten, maer geensints eenige Laxative Medicamenten maecken ofte ordon- neren, ten ware by collegie van Weth en Raat 't selve hen specialyken toegelaten werdenalles op poene in den eer- sten Articule begreepen. //26. //Item dat van nu voortaan geen Vroede vrouwen en //sullen toegelaeten worde nog haar daertoe te begeven ofte dragensy en sullen eerst wezen geexamineertzoo wel by //de Doctoren als anderen daertoe gecommitteertsoomede //by de stats Vroedvrouwen, ofte andere, die by de Weth daertoe sullen gestelt wordenen voorts bij de wethhou- deren daartoe geadmitteert weesen op de verbeurte van twintig schellingen elke reyse. 27. Item dat alle vroede vrouwendie nu syn ofte nog namaels daertoe sullen worden geordonneert of geadmitteert in handen van de Burgemeesters Eed sullen moeten doen van in haren dienst wel en getrouwlyck te leevenen hunne consciëntie naar hun uiterste vermogen en best te quyten en als hun eenige lastige saecke of swaricliheyt voorhanden

Archief | 1888 | | pagina 15