157 gereedschap van vuurwerk, dat hij maakte, staande op de marktloopende tot voor het huis van Ravenstein daar M. G. H. gelogeerd was en van daar tot het stadhuis en weder tot Adr Jacobsz. huis, aan de zuidzijde van de kerk" Ook werden nog aangeschaft: 2) tï sukade, tegen 12 gr. het eene schaal, gestoffeerd met //pëgië" (pergien perzikken) gekonfijt, voor 18 gr., een //dragoen," voor 8 gr, //die gesteld waren op de tafel in de raadkamer, als M. G. H. gehuld werd, daar hij zijn cottacie mede deed." Yoor 20 el groen laken, dat voor de ramen gehangen had bij de huldigingwerd 2 betaald. De speellieden van M. G. Y. kregen 6 11 8 gr. Mr. Nathan audienciër van M. G. H. kreeg voor de expe ditie van zekere brieven van //pardon en confirmatie van de privileges van de stad" 12. Inventaris no. 776. Mijnheer Yan Berghen beweerde, als eerste kamerling van O. G. H., recht te hebben op de ontvangst van 20 ter zake van de huldiging en ontvingblijkens de rekening van 1497, zoodanig bedrag. Omtrent de aankomst en het verblijf van Margaretha zuster van Philips (Zie Wagenaar IY303) leest men in de rekening van 1496//Alzoo O. G. Y. Margarite Yan Oostenrijk, prinses van Castiliealhier binnen deze stad van Middelburg gekomen is, verwachtende weder en wind om met de hulp Gods te zeilen met hare armee (hier gekomen zijnde van wege den Koning van Spanje) voort naar Spanje toe, zoo is het, dat de stad aan haar geschonken heeft, tot hulp liarer kosten en tot uitvaart van hare voijage eene gracelijkheid van 100 gouden Andries-guldens van 4 fi 8 gr. 't stuk." Aan 7 personen, die in 1498 te Westmonster geluid had den voor de blijde tijding van de geboorte van onze prinses, werd 4 fi betaald. In 1499 werd te Goes eene dagvaart gehoudenaangaande

Archief | 1888 | | pagina 161