17 begrijpelijk dat de apothekers liever gewild haddendat de overheid zich aan de letter van de wet had gelieven te houden en dat er dus slechts schijnbaar vrede was tusschen docto ren en pliarmaceutendat die letter een doode letter was blijkt uit hetgeen elf jaren later plaats hadnamelijk in 1679. In de weth'svergadering van 4 Februari van dat jaar werd namelijk door den oud-burgemeester De Muncq, als over- deeken van het apothekersgildeeen eyndelinge getroffen accoorf1 overgelegd tusschen doctoren en apothekers over haare differenten en verschillen nu zoo lange tusschen haar geweest hebbende" met verzoek dat accoord te willen appro- beren en er zoodanige penaliën bij te voegen als zij noodig zouden oordeelen Ik laat hier volgen het in 1674 opgemaakte concept voor dat accoord en tevens het in 1678 aan den raad aangeboden accoord zelf. //CONCEPT CONTRACT tussen de Heeren Medecyne Doctoren ende respective Pliar macyns deser stadt Middelburg in Zeeland. //Naardat tussen d'Heeren Doctores in de Medicina Prac- tiseerende ende Eespective Pharmacyns deser stadt, eenige Jaren groot verschil was geresen wegens het leveren der Medicamenten als het visiteren der siekenwaardoor het //Respect van de geheele konst op het hoogste wierde te kort gedaanende seer veel Misnoegen aan d'eeu en d'andre zyde dagelyks stondt te reysensyn eindelyk door tussen- spraak van d'Heer Galenus TeezelRaatsman deser voor- schreven stadtvan haar Ed. Achtbare daartoe gecommitheert ende versogtd1 openstaande differentes te bemiddelentwelk //is geschiet als volgt: //Eerstelyk beloven d'Heeren Doctores aan de respective //Pharmacyns reciproquelyk eikanderen te sullen respecteren ende goede vriendschap onderhoudende Eeregoeden Archief VIe. dl., lste st. 2

Archief | 1888 | | pagina 21