18 //Naam en Maniere van Practique van niemant ooit te sullen vilipenderen maar den anderen getrouwelijk in haar Prac- tique te helpen bevorderen solider ymant syn calanten in eenige Manieren te onttrekken en onder eenig' Pretext te diverteren, //Ten anderen sullen tot fondamenten van vrientschap en herstelling van d1 ouwde familiariteyten d' Heeren Doctores //Medici nalaten de leverantie van alle Apozemata, Julapia Clysteriencataplasmata etc. en alle hoedanige formulieren als hedendaags op de Winkels der Pharmacyns werden uit- gelevertbehoudende alleenlyk aan haar selven (om redenen) alle chymicalia cum vehiculis pro Libitudie dan sullen mogen werden by hun lieden geëxhibeert in soodanigen quan- titeiten onder soodanigen Porma als sy Heeren Medici sullen noodig agten tot meeste voordeel harer Patiënten te sullen dienen welke chymicalia sullen bestaan in Magisteria ExtractaTincturae olea stillatitia etc. soo als sy by cliy- mise Authenren werde beschreven mitsgaders de Decoctien //ex SarsaparillaRad. Chinae, Sassafras, Guajacum, soo als //die in sware, mede in secrete siekten ordinair werden ge- bruilctsonder iets verders in eenige leverantien te preten- deren. Ten derden verklaren de respective Pharmacyns mits desen om alle verwyderinge voortekomen van nu af aan te desi- steren van alle d' Practique dVelk sy in plaats van Doc- tores met haar visiteren der kranken souden hebben geoeffent. Behoudentlyk dat sy sullen mogen op haar winkels binnen 's huys alleen die Medicamenten toedienendie van haar afgevordert werdensonder daarover nauwe Inquisitie te doen tot wat siekte of gebreken die souden werden gebruikt (ten ware de geeyschte Medicamenten in haar gebruik mer- //kelyke swarigheden souden met haar sleepen), en sullen ook de respective Pharmacyns aan de leggende sieken buiten haar huys ontboden synde die voor de eerste reyse visiterensonder de tweede reyse daarby gaande iets te mogen praesenteren,

Archief | 1888 | | pagina 22