B ij l a g e G. Acte van donatie van t' recht van anno tatie op de heerlicheyt ende gorsingen van Borsselen tot behouve van Zijne Extie graeff Mauritz van Nassau. Die Staten van Zeelant, in liunne vergaderinge geconside- reert ende overwegen hebbende die meniehfuldige diensten perieulen ende swaericbeden bijden hoochgeboren "Vorst Maurits, geboren Prince van Oraingien, Grave van Nassau etc. geduerende den tijt van zijnen Gouvernemente gedaen ende gesupporteertzoo tot bescherminge ende diensten van alle de geünieerde provinciën int generael alsmede ende in- sonderheyt van desen lande ende Graeffscbappe van Zeelant int particulier, ende vastelick betrouwende dat zijne voorsz. Excie met een goede genegentheyt ende affectie totten selven lande ende Graeffscbappe daerin voor het toecommende meer ende meer zal continueren, soo ist dat die voorsz. Staten, in erkentenisse der voorsz. goede diensten ende perieulen zijne voorsz, Excie gegunt ende gegeven hebbengunnen ende geven bij desen het recht ende annotatietwelck hun is competerende op ende inde heerlicheyt ende gorssingen van Borssele, om geduerende dese jegenwoordighe Oorloge de selve heerlicheyt ende gorssingen tot zijnen proffyte te mogen beneficierenverluieren oft naer behoorlick octroyindien Zijne Excie zulex goetduncken zoude, bedyeken, behoudens die Graefflicheyt van Zeelant liaer voorder gerechticheden op ende inde voorsz. heerlicheyt ende zonder prejudicie van deselve Welverstaende dat de voorsz. gifte niet en sal illusoir gemaeckt worden bij mainlevee oft hantlichtingedie den eygenaer

Archief | 1888 | | pagina 232