229 oft eygenaers vande voorsz. heerlicheyt ende gorssinge gedue- rende dese jegenwoordige oorloge zouden mogen versoucken. Actum ter vergaderinge vande voorsz. Heeren Staten van Zee- lant int Hoff aldaer tot Middelburch den xxixen Octobris 1597, Ter ordonnancie vande voorsz. Heeren Staten Bij mij (Get.) DE JONGE. (Zwarte Register ter Rek. v. Z letter C fol. 242). Donatie der Heeren Staten van Zeelandt aan Zijne Extie Maumtz, geb. Prince van OraignenGrave van Nassau etc. van liet Gors van Borsselen. Die Staten van Zeelandt etc. naer rijpe deliberatie ende onderhandelinge in verscheyden heure vergaderingen gecon- sidereert ende overwegen hebbende de opene brieven vanden xxixen Octobris inden jaere xvc zevenentnegenticli bij hen deur heure Gedeputeerde den Hoocligeboren Eürst ende Heere Maueitz geboren Prince van Oraignen, Grave van Nassau, Marquis van der Vere etc., vergunt ende toegestelt, ende de groote ende menichfuldige dienstenpericulen ende swa- richeden bij Zijne Extie geduyrende den tijdt van zijnen Gouvernemente gedaen ende gesupporteert zoo tot voorstant bescherminge ende dienst van alle de Geünieerde Provintien als insunderlieyt van desen Lande ende Graeffschap van Zeelandt int particulier, vastelick vertrouwende dat Zijne Extie met goede genegentheyt ende affectie daer in voor toe- commenden tijden meer ende meer sal continueren, ende mede in bedencken gestelt hebbende het vermissen vande heerlick- heden goedengerechtichedenactiën ende credycten die Zijne voorsz. Extie nelfens andere naergelaten kinderen van

Archief | 1888 | | pagina 233