230 wijlen Syne Vorstelicke Deurluchticheyt den Prince van Oraignen, etc., Hoochloffelicker Memorie, vuyt oorsaecke vanden voorstant der gemeene Landen ende der jegenwoor- diger oorloge moet missen, ende daerafl'men verstaet bij den Algemeenen vyandt den meestendeel ontfangen ende geproffy- teert te werden ende daervan eenen goeden deele tot prouffycte van particuliere soo inden lande van Luxemburg!) als Graefl- scliappe van Bourgoignen over lange te zijn gedisponeert soo liebben de voorsz. Staten met volcommen kennisse van saecken vuyt rechte wetenschap ende in erkentenisse der voorsz. groote ende goede diensten periclen ende 't vermissen van goederenSyne Extie datelick toegesteltgeguntge geven geoctroyeert ende geaccordeertstellen toegunnen geven, accorderen ende octroyeren bij desen alle titulen ende rechten van saisissementannotatie ende confiscatie aan beur vuyt craclite der jegenwoordiger oorloge eenichssints vervallen oft noch te vervallenover de goederenheerlickheden midtsgaders hoogemiddel ende leege jurisdictiesulcx als de voorsz. heerlickheden van oudts hebben gecompeteert rententhiendenlanden ende gorssingendyckendycket- tingen ende andere domeynenactiën, rechten ende gerech- ticheden van Borsselensoo binnen als buyten dycx in ende aen den eylande van Zuytbevelandt in Zeelandt gelegen zoo binnen als buyten den Hollenpolder, St. Anthonispolder Ovesant ende anderssints daer omtrent aen de Heerlickheyt ende Ambachten van Borsselen van oudts behoorende, midts gaders de quote ofte gedeelte inde Ambachtengoeden ende gorssingen ofte aen wassen oostwaerts daeraen gelegen achter Sheer Arentskercke ende de Selische polder, genaempt den Graeyer ende in het Schor van Louysenpolder streckende tot de Creecke vande Westerguyte achter Heynkensant ende van daer streckende tot de Creecke van St. Anthonispolder aen de voorsz. Gorssinge van Borsselen, als mede gesaiseert, ge- annoteert ende geconfisqueert ende aen de gemeene saecke vervallen als voorenende gelyck alle de selve heerlichede

Archief | 1888 | | pagina 234