231 ambachten, thienden ende goederen bij Gillis Jansz., ont- fanger vande gemeene saecke aldaer zoo binnen als buyten- dycx tot noch toe zijn geregeert, geadministreert ende ontfangen geweest, met de vruchten, renten, pachten, emo lumenten ende prouffycten die daer afl' inden voorsz. jaere xve zevenentnegentich ende andere vervolgende aireede ver schenen zijn off noch verschijnen sullen om de voorsz. goe deren tot zijnen prouffycte te beneficieren te verhueren ende de voorsz. Gorssingen zoo zijne Exüe sulcx goetdunckt t' zijnen prouffycte int geheel oft in deel te bedycken ofte vuyt te geven, de vruchten ende inkompsten daer aff te trecken ende te genieten als van zijn eygen heerlicheden ende goederen, geduerende den jegenwoordigen oorloge, ende zoo veel langer als t' huys van Nassau ende die gemeene achtergelaten kin deren van wijlen den Deurluclitigen Heere Prince van Oraignen H. L. M, vuyt heure goederen zoo vuyt de zeven tien Nederlantsche Pro vin tien ende namentlick in Luxemburgh ende als in Bourgoigne ende elders gelegen, gehouden ende Zijne Extie met henluyden in volcommene actuele ende reel besit ende possessie der selver niet datelick wederomme ge- stelt ende gereintegreert sal wesen; sulcx dat voorsz. gifte ende jegenwoordige dispositie anders nyet als de voorsz. reintegratie eerst ende vooral volcomentlick geeffectueert zijnde, met egeene hantlichtingemainleveen ofte andere maniere van doen en sal illusoir gemaeckt ofte den eygenaer ofte eygenaers der selver goederen dienangaende eenich ver- souck toegestaen wordenende off' zulcx geschiededat de selve voor nul ende van onweerden gehouden zal worden. Ende voor zoo vele de voorsz. heerlickhedenthienden, landen, gorssen, dycken, dyckettingen ende domeynen, ac tiën rechten ende gerechticheden van Borsselen ofte andere ambachtenthiendenlandengoeden ofte gerechticheden binnen de voorsz. vuytergorssinge van Borssele ende van den Graeyert gelegen bij versuym ofte als Zeeuwsche leenen ofte anderssints aen de Graeffelickheyt van Zeelant aireede

Archief | 1888 | | pagina 235