234 ende quote ten advenante dat dijckgraeff ende geswoorens zoo vuyt crachte dezer conditiën van vuytgifte als vermogens der zeiver instructienalreedts gemaeckt ofte alsnocli te maken telcker reyse op elck gemet contribuabel lants inden rinck deser dyckaige begrepen sullen schieten ende ommeslaen, op pene dat jegens den defaillanten ende kaere gecofte landen ofte gorssingen in Borsselen geprocedeert zal werden naer luydt ende inhouden der voorschreve instructie. iij°. Ende alzoo tot bevoorderinge deser dyckagie van wegen de stadt Goes aireets verschoten ende betaelt zijn verscheyden oncosten van t'delven van nyeuwe drynckvaten, beramen van de gelegenheyt vanden dyck ende affsteken van alle be stedingen van werckenbetalingen van cuerstakenbehulp van arbeyders ende diergelycke lasten, zeer lanck in reke- ninge te brengen, soo zal elck cooper in vergeldinge der zeiver verscoten oosten totten xxje Septembris xvjc vyfi'thien incluys betalen aen de voorschreve stadt Goes iij fi iiij 1 vis. vanden gemete. iiij0. Ende opdat de penninckmeesters te gevouchelicker ende tot meerder versekerheyt van der dyckagie de geschoten penningen tot zekeren tydt ende daege (bij dyckgraefi' ende geswoorens telckens daertoe gestatueert) mogen becommen soo zal elck cooper ofte innemer woonachtich buyten der stadt Goes ende den eylande van Zuytbevelandt gehouden zijn tijde van zijnen coop te nomineeren ende committeeren yemanden residerende binnen der voorz stadt Goes, omme te representeren den persoon vanden zeiven coopervan welcken gecommitteerden de penninckmrs. nyet alleen en zullen mogen eyschen ende innen de voorschreve geschoten ende omme- geslegen penningenmaer des noot zijnde affvoorderen metten rechte voor dyckgrave ende gezwoorens deser dyckaige. Ende zullen ten dien fyne alle citatien ende insinnatien aenden zeiven gecommitteerden gedaen wesen van zulcke cracht alsoff die

Archief | 1888 | | pagina 238