385 aenclen principalen cooper waeren geschiet, zonder eenige exemptie ofte tegenseggengelyck oock in alle occurrentien van wegen fcollegie van dyckgraeff ende geswoorens int convoceeren vande gelande int generael ofte particulier ten regarde als vooren geen breeder noclite voorder insinuatien en sullen werden gedaen dan aen de respective gecommit teerde die derhalven bij absentie vande coopers gequalificeert zullen zijn ende werden gequalificeert gehouden midts desen te occuperen in alle vergaderingen voor heure principale omme aldaer te helpen delibreren, resolveren ende arresteren t'gundt deze dyckagie ofte gevolge vandien mach raken zonder wederzeggens. v°. Alle zaeken dese dyckagie concerneerende zullen gecon- cludeert werden mette meeste stemmen. Des en zal nyemant stemme hebben, hij en sy in dese dyckagie geerft met eenen halven cavel lants ofte ten minsten met dertich gemeten ende en zal oock nyemant breeder gegoeyt ofte geerft zijnde in dese dyckagie meer hebben als een stemme. vj°. Om welcke stemmen tot aldertyt te formeren zal een yder compareren voor syn selffsden vader voor zijn soneden sone voor zijn vader ofte moeder, den broeder voor zijn broeder ofte suster, den voocht voor zijn weese ende den rentmeester voor zijn Heere, ende anders niet; behalvens dat geduyrende het voltrecken deser dyckagie zulcke genomi neerde ende gecommitteerde persoonen sullen werden gead- mitteert als bij den derden artyckele deser conditiën is vermeit. vij". De coopers van eenige deser landen in Borsselen zal ter- stont bij de gecommitteerde van burgemeesters ende schepenen der voorschreve stadt Goesals specialick daer toe geautho- riseert, voor dyckgraeff ende geswoorens deser dyckaige wettelick erkent ende opgedragen werden al sulcken portie ende quantiteyt van gemeten als elck cooper respectivelick

Archief | 1888 | | pagina 239