19 //latende alsdan aan den Patient of omstanders de vrye dispo- sitie tot liet versoeken en ontbieden van den eenen ofte anderen der Heeren Doctoren. Ende opdat alles eyndelyk ter goede trouwe en ordre mogte //werden nitgevoert, soo sullen d' Heeren Doctores ende Pharmacyns gesamentlyk versoeken de approbatie van dito contract ende onderhandelingen by haar Ed. Agtbare Magi- straat deser stadt Middelburg in Zeelant onder soodanige Poenalen als Haar Ed. Agtbare aangaande de overtreders //deser accoort sullen believen te statueren; verklarende wij daar mede tegens den anderen geen verder difl'erenten openstaand //te hebben, maar alle (mits ter wedersyde pretenderende een goede trouw) te nemen goed contentement en vergenoeging, //tot welkers bevestiginge wy met onze gewonelyke liandt- schriften hebben willen onderteekenen. //Middelburg Juli 1674." CONDITIËN waar naar van nu voortaan d1 Heeren Medicyns en Pharmacyns der stadt Middelburg haar selven sullen hebben te gedragen. Eerstelyk sullen Medicyns en Pharmacyns den anderen met alle behoorlyk Kespect en Yrientschap comen te beje- genen. //Ten tweeden sullen de Medicyns hare Yryheyt behouden om naar haar welgevallen haar Eygene Medicamenten te mo- gen leverendog met desen verstandedatde patiënten willende de ordonantien tot d' Apotliecars brengen sig daar //tegens niet sullen mogen opponeren ende wel bysonderlyk by aldien een Apotheker daar te voren mogte hebben ge- practiseertveel min sal den Medicyn tot het leveren van Medicamenten een ander Pharmacyn vermogen te recom- manderen. Ten derden aan d1 andere zydede Pharmacyns sullen

Archief | 1888 | | pagina 23