•2:56 in coope genomen ende zijne cooppenningen naer inhoudt deser condicien betaelt ofte te betalen belooft zal hebben met dien verstande nochtans bij zoo verre de dyckagie vol- trocken zijndebevonden wierdedat aende geheele groote zoo die jegenwoordich op de caerte is beraempt, ofte bij ongeval dat de dyckagie sonde mogen toecommen (d' welck Godt verhoede) yet quaeme te ontbreken datmen 't zelve cort sal defalqueren aen allen den coopers gemet gemetsgelijke met restitutie van haere betaelde cooppenningen. viij0. Men zal dit voorschreve landt van Borsselen vercoopen ofte vuytgeven met zulcken quantiteyt van gemeten als tusschen elck vande respective coopers ende vercoopers ver- dregen zal werden. Des wert verstaen ende expresselicken geconditionneert datmen het geheele bedyckte landt van Borsselen zal repartieeren in cavels elcken cavel groot zijnde lxx gemeten vast aen den anderen ofte vuyterlick ten we derzijden van eenige wegen, creecken ofte watergangen gelegen, zulcx dat de coopers beneden de groote van t" ze- ventich gemeten henne portien zullen moeten gemeen doen cavelen met sulcke participanten ter concurrentie t' samen vande voorschreve t' zeventich gemeten als zij voor de cave- linge daertoe zullen connen vinden ende elcanderen bewilligen omme daernaer t' haerder discretie bij onderlinge hercavelinge tusschen malcanderen verdeelt te werden. ix°. Ende opdat dese cavelingen zoo veele doenlick zij tot yders contentemente egalick bij intrinsicque valeur vanden lande ofte met verbeteringe van gelde des noot zijnde werden gestelt, soo sullen de indyckeren zelff's apart ofte ander.sints neft'ens t' collegie van dyckgraetf ende geswoorens commit teren, zoo veele vanden ingelanden, als sy tot directie der- zelver zake goet zullen vinden. x°. Doch en zullen de landen deser dyckaige niet becavelt

Archief | 1888 | | pagina 240