287 ofte bij lotinge getrocken mogen werdenvoor en aleer dyckgraeff ende geswoorens estimeren zullenzulcx te con- nen geschieden sonder prejudicie ende intrest vande zelve dyckagieende in allen gevalle niet anders dan onder zulcke condicien ende reserven als t1 voorschreve collegie ten ge- meenen dienste noodich zullen vinden. xj°. Int meten van t' voorschreven landt als oock int besteden ende opnemen van eenige wercken salmen altyt gebruycken de landtroede ofte mate van Schouwen. Ende zal t' zelve landt gemeten werden ter halver bermslote ofte dulffve ende desgelycken ter halver wechsloote ende de scheyddulven halff' ende halff, ende inde hooftwatergangen ten wederzijden vier voeten int water. Ende zullen int meten geexcludeert blijven alle dyckenbermenheerewegenwatergangen boven t' gundt voorschreven isende alle onlooffelicke creec.kendie men insgelycx niet voorder zal meten als vier voeten int watere naer dat den sluys veerthien dagen in de dracht geweest zijndet' water vuytten lande gelost zal hebben oft ander- sints bij peylinge ende gissinge van dyckgraeff ende ge swoorens geestimeert zal werden binnen gelycken tydt te connen affloopen. xij°. Maer bij zoo verre in tijden ende wijlen buyten de aen- gecavelde grootte noch eenich landt oft aenwasch bevonden wierde dat zal de respective coopers accresceeren elck tegen zijn landt te weten in eenige creecken ten wederzijden egalick verdeelt ende dat alles zonder eenige coop ofte dyckpenningen daervan te betalenalleenelicken dat zij van dier tyt voorts daer van zullen betalen allerley dyckgeschoten ende andere ongelden ende subiect blijven in het onderhoudt van den dyck ende andere lasten beneffens alle schodtbare landen deser dyckagie. xiij0. Wel verstaende nochtans dat burgemeesters ende schepe- Archief VIe. dl., 2de st. 18

Archief | 1888 | | pagina 241