240 trebutien ende lasten beneffens andere scbotbare landen vuyt- gesondert xxxv gemeten der zeiver die alleenelyck zullen subject zijn te contribueeren totter eerster rekeninge deser dyckagie incluys, ende dan voort exempt zijn ende blijven in aider manieren als hier vooren articulo xviij0 van het honderste gemet ende kerckhoff' is geseyt. xxj°. Den dyck deser dyckagie sal van tijde te tijde becavelt ende hercavelt werden tot laste vande baenders gelyck telckens daer in verdregen ende geaccordeert zal werden, ten eynde den zeiven dyck in zijn behoorlicke groote met aerdenmatten, crammen ende effenen werde onderhoudendaerover dijck- graeff ende geswoorens zullen hebben goede toesicht ende beschouwen als hier voren is geseyt. xxij0. Dan zoo wat aerde in behoorlicker manieren totte zelve ordinaris reparatien van dycken ende bermenals oock tot verstercken der zeiver t'eeniger tijdt van buyten slandts vuyt de gorssingen berooft zal werdendaervan nochte van het gundt tot volmaken vande nyeuwe dycken ende dependentien der zeiver van 1100de zal wesen, en salinen geene betalinge doen. xxiijn. Maer zoo verre van binnen slandts gedurende t'voltrecken der nyeuwer dyckagie bij ordre van dyckgrave ende ge swoorens tot sluyten van creecken ofte andere wercken yet affgevelt ofte eenich landt berooft wierde, daer van zullen de gecommitteerde totter cavelingen kennisse ende int dresseeren van de cavels zulcken regard ende consideratien nemen, als zij naer meriten vande zake zullen bevinden te behooren. xxiiij0. Ende in cas van noodt naer t' sluyten ende voltrecken deser dyckagie van binnen slandts yet berooft mochte werden bij ordre alsvooren, dat zal tot aldertydt betaelt werden aenden eygenaers tot taucxatie van dyckgrave ende geswoo rens in dier tydt in actuelen dienst zijnde.

Archief | 1888 | | pagina 244