241 XXV». Alle de gorssingen dezer dyckagie ende lande van Bors- selen sullen den tydt gedurende de zelve dyckagie ofte vuyterlicken zoo lange dyckgrave ende geswoorens noodich zullen vinden onverliuyrt blijven liggen ende gebruyckt werden bij de paerden ten dienste deser dyckagie werckende zonder yet daer vooren te betalenalleenelick dat van tgemeene landts wege betaelt zal werden zoo vele den hondersten pen- nynck ofte verpondinge ten ad venante vande jegenwoordige liuyre mach bedragen. xxvj0. Maer naer dat de dyckagie volmaeckt ende voltrocken zal zijnsoo houden de heeren vercoopers tot prouffycte der voorschreve stede t' recht ende eygendom van alle gorsset- tingen zoo van dyckenbuytenals binnenbermenvuyter- gorsen ende aenwasschenniet vuytgesondertomme de zelve te benefitieren ende verhuyren ten behouve der voorsz. stede. xxvij0. Gelyck oock gereserveert ende behouden werdt t1 recht van alle hooge middele ende lage jurisdictie over den lande van Borssele ende gevolge desselfl's midtsgaders alle voordere hooclieden ende preeminentien als tot de voorschreve heer- licheyt van Borsselen specteren ende beliooren. xxviij0. De inwoonderen deses lants en zullen naer het voltrecken deser dyckagie elckanderen ter eerster instantie nergens in rechten mogen betrecken dan voor de vierschaere van Bors selen daer toe bij burgemeesters ende schepenen der stadt Goes te committeren. xxix0. Dan zullen de inwoonderen deser dyckagie subject zijn het landtreclit der stadt Goes tusschen alzulcke persoonen ende in alzulcke saeken als alle andere ingesetenen des eylants van Zuidtbevelandt.

Archief | 1888 | | pagina 245