24.3 XXX0. Eiule gedurende den tydt vander dyckagie zal t' collegie van dyckgraeff ende geswoorens als competente rechters daer over midts desen gestelt, kennisse nemen ende volcom- men judicature hebben van alle questien resulterende vuvt eenige poincten der voorschreve dyckagie ofte dependentien der zeiver midtsgaders van alle voordere civile zaeken die binnen den lande van Borsselen ende jurisdictie desselffs zouden mogen vallen xxxj0. Tot gemeene coste vande ingelande deser dyckagie zal gemaeckt werden een heerenhuysomme dyckgraeff ende geswoorens mette andere officieren deser dyckagie te accom moderen ende zal tzelve buys gestelt werden ter plaetse daer het den voorschreven dyckgrave ende geswoorens zal goetdunckenhetwelcke daer naer tot gemeenen prouffycte vanden indyckeren weder vercocht zal werden. xxxij0. De coopers ende innemers deser dyckagie zullen schuldich zijn ende blijven over haere bedyckte landen te geven ende betaelen als thiende ende thiendrecht, den elften schoof!' van alle vruchten daer op groeijende ende die te bande werden gebracht, ende voor lammerthiende het elffste lam opden grondt van Borsselen vallende, ende van elck gemet meede ende andre -vruchten die niet te bande en werden gebracht vj gr. van den gemete jaerlicx, ende van alle gedor- schen cool ende aveelzaet den elffden sack, gelyck dit alles meest in alle quartieren van Zuytbevelant wert gepractiseert ende geobserveert. xxxiij0. Bijden xxixen articule van vuytgifte vanden Crayert is ge- seydt dat zoo wanneer de gorssingen van Borsselen bedyckt ende met consent vande ingelanden vanden voorsz. Craeyert aenden selven polder gesloten zouden werden, daermede de dyckagie van Borsselen van eene tamelicke lengte van dyck

Archief | 1888 | | pagina 246