243 zoude zijn gezubleveertende derhalven redelick ware aende ge lande vanden Crayert eenige vergeldinge te doensoo wert bij desen geconditionneert in cas daer afi' yet betaelt most werdendat t' zelve gedregen zal werden tot gemeene coste deser dyckagie. xxxiiij0. Men sal tot dienste deser dyckagie leggen een bequaemen seesluys tot zulcker plaetssen als bij t' collegie van dyckgraefi' ende geswoorens oirboirlicxt bevonden zal worden, daer mede dese dyckagie gevouchelick g'edient can werden om het water te essueerenals oock het water vanden polder genaempt de Langemarede Sack ende BlasecopCoudorps ambachtitem den SackBlasecop ende Calainge int ambacht van Ovesant alsnoch de polders van HollestelleHollepolder ende St. An- theunispoldermidts dat de zelve polders over haere gemeten jaerlicx tot prouffycte deser dyckage zullen betaelen alsvan oudts gelyck t1 zelve van jaere te jaere in gemeene reke- ninge zal werden gerespondeert ende goet gedaen. xxxv0. Ende zullen de costen vanden voorschreven sluys als oock van speuyenheulen in ende over de watergangen gedregen werden tot gemeene laste deser dyckagie ende den genen die het behoort ende het onderhoudt der zeiver blijven ten eeuwigen dagenwelcken sluysenspeuyen ende heulen be schouwt ende bekeurt zullen werden bij dyckgrave ende geswoorens inder tydt zijnde xxxvj0. Oft zulcx gebeurde (d'welck Godt verhoede) dat deze landen bij tempeeste ende ongeval quamen te inundeeren ende mette zee gemeen te werdensoo sullen de ingelande tot conservatie van haer proprieteyt den tydt van drye jaeren naer de inundatie recht hebben om de zelve landen te her- dycken midts dat elck voor t' zijne binnen t' siaers vande inundatie gehouden zij zijne intentie daer van te commen verclaren voor dyckgrave ende geswoorens aldaer ofte bur gemeesters ende schepenen der stadt Goes. Ende in cas

Archief | 1888 | | pagina 247