£144 yemant negligeerde de voorsz. verclaringe te doenofte zijn landt begeerde te abandonnerensoo salinen evenwel mette herdyckinge in dien de meeste stemmen hen daer toe ge dragenvoortgaen, ende zullen zulcke versuymde ofte ge abandonneerde landen met vollen rechten geaenvaert werden bij burgemeesters ende schepenen voornoempt ten proufl'ycte der voorsz. stede, maer in cas van inlage zullen de vuyt- geslegen landen betaelt werden op taxatie van dyckgraeve ende geswoorens ^an Borsselen. xxxvij0. Bij burgemeesters ende schepenen voornoempt als vercoo- pers van wegen t' corpus der stadt Goes is geobtineert vande Ed: Mo: Heeren Staten van Zeelandt vrijdom vanden hon dersten en dobbelen hondersten penningenmidtsgaders vanden xlen ofte lxen penning ende diergelycke lasten op de onroe rende goederen aireede gestelt ofte noch te stellen voor den tydt van negen jaerenalles innegaende metten eersten naerde beverssingemidts geduyrende den zeiven tydt continueerende de betalinge van zoodanige redemptie vanden hondersten pennynck als tot laste vande gorssingen jaerlicx gestatueert zal worden naer advenant vande jegenwoordige huyre der zeiver gorssingen, welcke betalingen bij desen expresselicken besproken wert gedregen te zullen werden over de bedyckte gemeten alleene, ende sal t1 zelve jaerlicken bijden penninck- meester neffens de andere geschoten geinnet werden ende gerespondeert daer ende zoo het behoort. xxxviij0. De coopersinnemers ende werckluyden deser dyckagie naer inhouden vanden voorschreven octroye zullen vrij zijn vanden impost opde cleine bieren tot meuselaer incluys die aldaer gedurende den tyt vande voorschreve dyckage ge- droncken ende geconsumeert sullen werdensullen oock vrijdom genieten vanden impost op koorenbeesten ende be- saeyde gemeten voorden tydt van zeven jaeren innegaende metten eersten jaere ofte ougst naer de beverssinge.

Archief | 1888 | | pagina 248