245 xxxixo. Wert oock besproken dat yemant geoirloft zij aen ofte op den zeedyck deser dyckagie noclite eenige heerenwegen te stellendoen stellen ofte maken eenigerbande timmeragie van huysen, schuyren ofte buyren op pene dat men de zelve t' zijnen coste zal doen demolieeren ende affbreken ende alle gedaene schade repareren ende bovendien doen betalen tot prouffycte vanden dyckgrave eene boete van vyff ponden grooten vlaems. xl°. Gelyck oock nyemant geoorloft zal zijn aende heeren wegen te planten ofte doen planten eenigerley soorte van boomen ten ware met expres ende schriftelick consent vanden heeren vercoopers ofte liaere gecommitteerde. xlj°. Werdt oock eenen ygelick strictelicken verboden emmer meer eenige paerden koeijen calveren, schapen ende generalick allerley soorten van beesten te wachten ende houden wey- dende aende voorsz. heerewegen op pene dat de zelve beesten geschut zullen werden ende den eygenaer ofte gebruycker der zeiver daer van betalen zulcke penen ende breucken als burgemeesters ende schepenen neffens andere poincten van goede policie telckens sullen ordonneren ende statueeren. xlij0. Men verstaet oock dat geene ingelande nochte haere pachters zullen vermogen in geheel ofte deel eenigen derrinck ofte moer binnen dese dyckagie te delven ofte graven. Ende alwaert zoo dat de gelegentheydt van tijde zulcx quaeme te vereysschen ende tzelve bij burgemeesters ende schepenen wierde geaccordeert ende te doen geconsenteertsoo en zal evenwel niemant vermogen den zeiven derrinck ofte moer buten den rynck deser dyckagie te vercoopen ofte vervoeren ofte laten vervoerenalles ende telckens opde boete van xxv goude realen in specie ofte het equivalent van dier. xliij0. Binnen den rynck deser dyckagie en sal men noch ronde

Archief | 1888 | | pagina 249