20 //gehouden weesen, soo wanneer sy by een sieken geroepen ofte versogt werdenden Patient te recommanderendat hy gelieve een Doctor te ontbieden, dog sal volkomentlyk //in de keuse van den Patient laten wat Doctor hy sal willen gebruyken. In deesen gevalle sal den Apothekar met syne recomandatie ontslaan syn by aldien den Patient sulks komt //te weygeren; den Medecyn op dese wyse ontboden synde door den Apothekarsal gehouden wesen alle de Medica- menten door den Apothekar te laten leveren ten ware hy wat besonders haddedat by de Pharmacyns niet te vinden //en ware, 't gene hy dan door den Apothekar sal mogen leveren. Ten vierden. Een Doctor gerecomandeert synde door een Pharmacynten plaatse daar men gewoon is Medicamenten //te hebben van een Pharmacyn, sal den Doctor sig verbon- den houden niet alleen voor die reyse maar altoos te ordo- neren ten profyte van den Apothekar, behoudende aan hem het regt van syn specifiekeonder wat forme het soude mogen wesen voor eenmaal te mogen leveren en voorts de andere specifica te exhiberen door den Pharmacyn die hem //voor syne Medicamenten behoorlyk sal contenterenende een Medicyn en Pharmacyn vice versa Medicamenten hebbende gelevertsal alsdan de Medicyn gehouden syn in soodanige familien syne geordoneerde Recepten te laten leggen ter dis- positie van den Patient om die ordonantie te laten brengen daar het haar goeddunken sal. Ten vyfden sullen de Pharmacyns niet vermogen eenige urinalen met urine aan haare huysen te besigtigen daarop de Luyden te examinerenveelmin eenige Medicynen daarop te ordonneren maar sullen gehouden wesen de Luyden in sulken geval aan een Doctor te addresseren. Vervolgens sullen de Doctoren mede niet vermogen die Luyden te be- dienen van Medicamentenmaar sullen gehouden wesen die Luyden met haare ordonantieii te senden by den Apothekar daar sy van daan komen en dat niet alleene voor die reyse

Archief | 1888 | | pagina 24