246 drooge, natte, elle ofte andere mate (de landtroede alsvooren vuvtgesondert) noclite inde gemeene balance, huysenstoven ofte andere plaetssenliet sy int coopenvercoopenleveren ofte ontfangen mogen gebruycken eenige maten ofte gewichten dan de gene die zullen accorderen metter maete ende ijck der stadt Goestelckens opde boete van thien ponden swaer- ten ende verbeurte vande maten ende gewichten. xliiij0. Bij zoo verre binnen desen lande een ofte meer meestoven gestelt wierden, soo zullen alle ingelanderen pachters ofte huyrders van eenige landent' zij inwoonderen dan niet gehouden zijn haer meede aldaer ter stove te doen bereyden ende keuren bijden keurmeesters daer toe te ordonneren ende dat op alzulcken keure als de selve keurmeesters ter handen gestelt zal werden. Dan indien den stooffmeester zijnen loon te zeer wilde begrooten ende de luyden overschatten, soo sullen alle de genedie meede willen doen reedeneerst presentatie doen aen den stooffmeester aldaer met sulcken loon als ter GoesZiericzee ofte andere plaetssen in Zeelant werd betaelt, ende bij soo verre den stooffmeester refuseerde die op gelycken loon te reeden ende het selvige geverifieert werde met twee geloofl'weerdige persoonensoo sullen sy die t1 haeren proffycte mogen aflschepen ende vervoeren ende elders doen reeden. xlv°. Wat aenbelangt de principale cooppenningendie zullen alle coopers ende innemers betalen jegens zes ponden thien schellingen t' gemetde twee derde parten gereet ofte vuyt- terlicken voor den vyerentwintichsten October eerstcommende anno xvjc vyffthien ende t' resterende derde part praecise prima Bebruarij xvjc sesthiene binnen de stadt Goes in handen vanden genen daer toe bij den magistraet gecommitteertende dat op privatie van haeren coop ende bovendien de verbeurte van thien schellingen grooten vlaams van elcken gemete die yder respectivelicken in coope genomen sal hebben

Archief | 1888 | | pagina 250