247 daer voor henne persoonen ende goederen geene vuytgeson- dert specialicken verbonden sullen zijn ende blijven midts desen. xlvj0. Tot directie ende bevoorderinge deser dyckagie is bedacht ende geresolveert te committeeren eenen dyckgravevyft geswoorens, eenen secretaris, een ofte twee landtmeters ende penninckmeesters ende voorts soo veel opscry versboden heilebaerdiers ende andere dienaers als hier naer bij onder linge communicatie met dyckgrave ende geswoorens bevonden zal werden van noode zijn. xlvij0. Ende is alreet bij burgemeesters ende schepenen voor noemt om verscheyden consideration ende pregnante redenen goet ende hoognoodich geacht te nomineeren ende commit teeren den voorschreven dyckgrave met twee geswoorens midtsgaders den landtmetersecretaris ende penninckmees ters onder sekere condicien ende instructien daer mede men allenthalven genouch vertrouwt dat de innemers ende coopers zullen hebben goet contentementdoch zullen de voorschreve penninckmeesters stellen goede suffisante cautie tot contente- mente vande ingelande xlviij0. Wat aengaet de dry resterende geswoorens die zullen bijde ingelande mette meeste stemmen met communicatie van dyck grave ende geswoorens gecoren ende gecommitteert werden als vooren, dan zoo veele aenbelangt de opschrijvers, boden, heilebaerdiers ende andere dienaers, de wijle die in t'colle- gie daer aengelegen sy wat persoonen inde zelve diensten werden geemployeert, soo zal de electie der selver geremit- teert werden aende discretie ende goetbevinden van het voor schreve collegie. xlix°. Ende dit alles gedurende den tydt vander dyckagie, maer de dyckagie met hetgene daer aen cleeft volmaeckt ende op-

Archief | 1888 | | pagina 251