248 gelevert zijnde, soo znllen de gemeen ingelanden, daer toe gequalificeert synde mette meeste stemmen nomineeren drve persoonen tot dyckgravedaer vuyt burgemeesters ende csliepenen eenen zullen eligeeren ende totten voorsz dienste onder behoorlicke instructie committeerenmidts dat hij in den zeiven lande gegoeyt zal zijn ten minsten met dertich gemeten vrij ende onbelast landt ende eedt doen aen burge meesters ende schepenen voornoempt. 1°. Nopende de vyff geswoorens die sullen insgelyckx bij den ingelanden gepresenteert werden met dubbel getal, om daer vuyt de electie gedaen ende commissie verleent te werden als vooren Des zal elck vande zelve geswoorens binnen den rinck deser dyckagie geerft moeten wesen ten minsten met vyffthien gemeten vrij ende onbelast landt ofte bij provisie ende naerder ordonnantie daer in hebben vyfftich gemeten baninge ende bij afsterven, verhuysen ofte bij yemanden vanden geswoorens van zijnen dienst te licentieeren zal weder om t'elcken dubbelt getal werden gepresenteert om eenen anderen in desselffs plaetse gesurrogeert ende gecommitteert te werden als vooren. lj°- Het stellen van eenen secretaris dat houden de vercoopers tot haerder discretie ende dispositie. lij0. Dan wat aengaet het penninckmeesterschap dat zal alle jaere naer het sluvten van slandts rekeninge mette presente auditeuren in het openbaer bij voorgaende advertentie van billietten den minst verlaetende onder behoorlicke condicien aenbesteedt werden. liij0. Welcken penninckmeester onder andere specialick gehouden zal zijn t'elcken jaere zijns dyensts gereet te hebben ende aen burgemeesters ende schepenen der stadt Goes te presen teeren syne aenstaende rekeninge vuyterlick den eersten dacli

Archief | 1888 | | pagina 252