249 der maendt Meye ten eynde de zelve rekeninge alle jaere binnen Borsselen precise zonder eenich vuytstel den tweeden donderdag in Meye ten thien uren niette presente daer toe gequalificeertbegonst, gehoort ende gesloten mach werden. liiij0. Ende naer het sluyten der zei ver rekeninge sal bij den voor schreven presenten geexamineert werden de raminge die dyck- graeff ende geswoorens alsdan in geschrifte zullen overleveren ende dat tot volcomen van de wercken daer in beraemt ende noodich gevonden geschoten werden tot laste vanden volgende jaere, soo veele op elck gemets lants als zij oirboorlicken sullen vinden welck geschot yder zal gehouden zijn te be talen ende voldoenconform de instructien van dyckgrave ende geswoorens metten penninckmeester voornoempt. lv°. Doch om de voorschreve raminge jaerlicx met breeder kennisse te concipieerensoo zullen de gecommitteerde van Borsselen van wegen de voorschreve stadt Goes ende den gemeenen ingelanden neflens dyckgrave ende geswoorens de geheele gelegentheyt deser dyckagie visiterenwelcke gecommitteerde oock in laste zullen hebben goede sorge te draegendat dyckgrave ende geswoorens de ordinaris als extraordinaris be schouwingen wel waer nemen en datter nyet en werde ver- suympt ofte genegligeert daer aene deser dyckagie dyenst ende versekerheyt zij gelegen lvj°. Onder de presente ende gequalificeerde auditeuren van slandts rekeninge zal jaerlicx vuyt de gemeene burse verdeelt werden hooft voor hooft de somme van vyffentwintich ponden grooten vlaemsom daer mede haere teercosten te vervallen de wijle men geene andere tot des gemeene landts coste verstaet te doennochte in rekeninge ter cause als vooren te passeeren. lvij0. Bij zoo verre in eenige der voorschreve poincten ende

Archief | 1888 | | pagina 253