251 1 Eerstelick clat alle de cavels in het generael ende particulier, oock int geheele als deele, eeuwichlick zullen zijn ende blijven subject de poincten ende articulensoo inden octroye der EMoHeeren Staten van Zeelant als inde con- dicien van vercoopinge vanden xxjen Septembris hier boven vermeit breeder verhaelt ende gementionneert. Ende alhoewel de dyckagie nyet en is gebracht deur beledt van ongetempert weder ten gewenschten effecteende dat naer vuytwysens der x™ art. de landen nyet en zouden mogen omgeploucht werdendan als zulcx geestimeert zoude werden te connen geschieden sonder ondienst vanden lande soo is nietteminop hope van goede vruchten te gewinnen ende des Heeren segen te verwachtengeaccordeertdat een yder zal vrystaen mette aenstaende weke zijn landt te cul- tiveeren ofte doen cultiveeren ploegen ende saeyen behoudens nochtans dat nyemandt geoorloft zij om merckelicke consi deration ende redenen te delven ofte laten delven eeniger- hande scheyslooten ofte andere grachten ende delffven voor ende aleer dat dyckgraef ende geswoorens bij billietten aen sheerenhuis vanden dach daertoe bestempt sullen doen de be- hoorlicke advertencie opde verbeurte van vyfltich (Caroli) guldens ten proö'ycte van de dyckagie van Borsselen te innen bij den penninckineester met ordonnantie van dyckgrave ende geswoorens. 2. Elcken cavel totte groote van negen ende t'sestich ge meten, soodie aen den anderen ofte bij partyen mette landt- roede van Schouwen alfgemeten ende affgekielt issal zulcx moeten blijven binnen de zelve limiten ende kielspital waert oock zoo datter abuys (als men wel vertrouwt dat neen) int meten gecommitteert te zijn bevonden wierdedoch sal t'cort ofte overmate vergoet werden mette somme van vyfientwintich pondt groovisten advenante vanden gemete. 3. Welverstaende nochtans bij zoo verre int afi'kielen tus- schen twee cavels aen den anderen palende insgelycken abuys bevonden wierdeende dat de twee cavels t'zamen vuytbrachten

Archief | 1888 | | pagina 255