252 de behoorlicke grootesoo sal tzelve werden geremedieert ende elcken cavel zijn iuste groote afl'gemeten werden bij overeencommen vande respective twee eygenaers ofte anders- sints ter arbitragie van dyckgraeff' ende geswoorens. 4. Ende alzoo bijde gestelde paelkens metten nombre van elcken cavel oock eenicli misverstandt ofte duysterlieyt zoude mogen ontstaenzoo zal tzelve gedecideert werden mette caerte alwaer de cavels met haer bedeelten wel pertenentlick afl'ge- teeckent staen sonder dat yemandt daer tegen voorder oppo sitie zal werden toegelaten 5. Bijden xiije art. vande condicien van vuvtgifte hebben burgemeesters ende schepenen der stadt Goes gereserveert t'recht van eenige binnenlandtsche schuydtvaerdenhet welcke verstaen werdt te blijven tot alder tyt in zijn geheel, omme de selve als alle watergangen onderhouden te werden bij den aenliggerengelyck inde Westwateringe wert gepractiseert. 6. Is oock wel expresselick geconditioneert bij desen bij soo verre in tijden ende wijlen bevonden wierde dat tot nut ende prollyct van den lande van Borsselen eenige nyeuwe watergangen tzy neflens de heere wegen ofte oock door yemandts landt moste gedolven werdendat men tzelve zal mogen doen met advyse van burgemeesters ende schepenen voornoempt midts betalende tlandt daer toe gebruyckt jegens xxv t'gemet. 7. Ende wert eenen yegelicken wel stricktelick verbonden de watergangen te laten ten minsten op zulcken wyte als hier naer gespeciiiceert zal werden ende geene heulen ofte heulhooffden daer in te leggen, hebbende minder wyte ofte waterloop als insgelyckx hier naer gespecificeert sal staen. 8. Niemandt en zal noch in hooft noch in springwater- gangennoch inde bermenslooten aenden nyeuwen dyck eenige dammen mogen leggen ten waere met expres consent van dyckgrave ende geswoorens bij advise alsvooren ende midts altyt indien gevalle daer in houdende een lieulken van bequamer wyte om t'water te connen essueeren. 9. In cas noodich bevonden wierde datter ande nyeuwe

Archief | 1888 | | pagina 256